Nepřihlášený uživatel

Struktura XML feedu

“Jak by měl správně vypadat zdrojový soubor připravený k importu.”

Datový soubor, který obsahuje informace o zboží musí být dostupný z vašeho serveru. Robot NajduZboží.cz v pravidelných intervalech automaticky XML feed zpracuje a nainportuje do databáze. Je nutné, aby přesně odpovídal stanovenému formátu a struktuře.

Příklad datového souboru:

<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?> <SHOP> <SHOPITEM> <ITEM_ID>MT312</ITEM_ID> <PRODUCTNAME>Samsung i9195 Galaxy S4 mini</PRODUCTNAME> <PRODUCT>Samsung i9195 Galaxy S4 mini + pouzdro zdarma</PRODUCT> <DESCRIPTION>Prémiový mobilní telefon Samsung GALAXY S4 byl zkombinován s elegantnějším a kompaktnějším designem.</DESCRIPTION> <URL>http://www.vasobchod.cz/mobily/samsung-galaxy-s4-mini</URL> <IMGURL>http://www.vasobchod.cz/images/samsung-galaxy-s4-mini.jpg</IMGURL> <PRICE_VAT>6000</PRICE_VAT> <MANUFACTURER>Samsung</MANUFACTURER> <CATEGORYTEXT>Elektronika | Mobilní telefony</CATEGORYTEXT> <EAN>8806085687479</EAN> <PRODUCTNO>i9195</PRODUCTNO> <PARAM> <PARAM_NAME>Barva</PARAM_NAME> <VAL>bílá</VAL> </PARAM> <DELIVERY_DATE>0</DELIVERY_DATE> <DELIVERY> <DELIVERY_ID>CESKA_POSTA</DELIVERY_ID> <DELIVERY_PRICE>120</DELIVERY_PRICE> <DELIVERY_PRICE_COD>120</DELIVERY_PRICE_COD> </DELIVERY> <DELIVERY> <DELIVERY_ID>PPL</DELIVERY_ID> <DELIVERY_PRICE>90</DELIVERY_PRICE> <DELIVERY_PRICE_COD>120</DELIVERY_PRICE_COD> </DELIVERY> <ITEMGROUP_ID>MG26</ITEMGROUP_ID> <ACCESSORY>MP165</ACCESSORY> </SHOPITEM> <SHOPITEM> ... </SHOPITEM> </SHOP>

Popis jednotlivých značek

Značka Význam a popis značky

SHOP*

Kořenová značka, do níž sou vypisovány jednotlivé položky SHOPITEM.

SHOPITEM*

Položka obsahuje informace o konkrétním produktu.

ITEM_ID*

Unikátní identifikátor v rámci vašeho internetového obchodu. Maximálně 36 znaků.

PRODUCTNAME*

Přesný název produktu bez doplňujících informací jako je příslušenství, dárky zdarma atd. Pokud je název obecný, tedy neobsahuje výrobce a produktové číslo, je velice pravděpodobné, že Vaše produkty nebudou správně spárovány.

PRODUCT

Obsahuje rozvětvený PRODUCTNAME včetně doplňujících informací, jako např. dárek zdarma apod... Tento název bude zobrazen v porovnání cen.

DESCRIPRION*

Popis produktu, uvádějte co nejrelevantnější popis, ve fulltextovém vyhledávání se bere v potaz. Tato položka by měla obsahovat detailní popis a specifikaci výrobku. Nesmí obsahovat reklamy a specifické informace daného obchodu (např. informace o dopravě, akce atd).

URL*

Odkaz na stránku s nabídkou daného výrobku v internetovém obchodě.

IMGURL

URL adresa směřující na obrázek výrobku, ideálně ve formátu jpg a velikosti alespoň 175x175px. Obrázky musí být univerzální, nesmí tedy obsahovat vodoznak, zobrazení nějaké slevy či bonusu. Maximální velikost obrázku 512x512px.

PRICE_VAT*

Koncová cena produktu s DPH, v ceně musí být zahrnuty autorské a recyklační poplatky. Uvádějte pouze číselný formát bez měnové jednotky.

PARAM

Do této značky je možné uvést jednotlivé parametry produktu. Formát hodnoty <VAL> může nabývat hodnot ano/ne, textovým údajem, číselným údajem, hmotnosti s měrnou jednotkou.

MANUFACTURER*

Obsahuje název výrobce produktu. Výrobce musí být obsažen taktéž i v tagu PRODUCTNAME.

CATEGORYTEXT*

Zařazení produktu do kategorie. Uvádějte vždy celou cestu k produktu, tak jak to máte na Vašem eshopu.

PRODUCTNO

Výrobní číslo od výrobce produktu. Neuvádějte interní čísla Vašeho obchodu!

EAN*

Čárový kód výrobku ve formátu EAN-13, příp. EAN-8. Neuvádějte interní čísla produktů, ale oficiální kódy zboží!

ISBN*

Alfanumerický kód, který jednoznačně označuje knižní vydání, u knih povinný údaj.

DELIVERY_DATE*

Skladová dostupnost, počet dnů potřebných na zajištění zboží.
  • 0 = skladem
  • 1 až 99 = počet dní na zajištění zboží prodejcem
  • -1 = neznámy termín dodání

DELIVERY

Způsob a cena dopravy pro konkrétní výrobek.
  • DELIVERY_ID – obsahuje označení dopravce (CESKA_POSTA, CESKA_POSTA_NA_POSTU, DPD, DHL, FOFR, GEBRUDER_WEISS, GEIS, GENERAL_PARCEL, GLS, HDS, ZASILKOVNA, HEUREKAPOINT, INTIME, PPL, RADIALKA, TNT, TOPTRANS, UPS, VLASTNI_PREPRAVA)
  • DELIVERY_PRICE - celková cena dopravy včetně DPH u daného dopravce pro daný produkt.
  • DELIVERY_PRICE_COD - celková cena dopravy včetně DPH u daného dopravce pro daný produkt včetně doběrečného.

ITEMGROUP_ID

Označení skupiny produktů, které představují různé varianty (velikosti, barvy ...). Produkty, které jsou si vzájemně variantami, budou mít vyplněnou stejnou hodnotu.

ACCESSORY

Obsahuje ITEM_ID položky, která je příslušenstvím k danému výrobku. Např. pouzdro, obal, nabíječka, atd. Je možné uvést vícekrát.
*Povinné položky.

Kódování

Doporučené kódování feedu je UTF-8 (může být použito i kódování ISO-8859-2, případně windows-1250).