Nepřihlášený uživatel

Fotografie Aspirin C por.tbl.eff.20

Aspirin C por.tbl.eff.20

Složení: 1 šumivá tableta obsahuje: Léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum 400 mg, Acidum ascorbicum 240 mgPomocné látky: dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, monohydrát kyseliny citronové, uhličitan sodný Indikační skupina:… Více...

Cena od: 199 - 206 2 obchody

Porovnat ceny

Vytisknout stránku

Sdílet na Facebooku




Detailní popis:

Složení:
1 šumivá tableta obsahuje: Léčivé látky: Acidum acetylsalicylicum 400 mg, Acidum ascorbicum 240 mgPomocné látky: dihydrogen-citronan sodný, hydrogenuhličitan sodný, monohydrát kyseliny citronové, uhličitan sodný
Indikační skupina: Analgetikum, antipyretikum, antiflogistikum
Charakteristika:
Kyselina acetylsalicylová snižuje tvorbu prostaglandinů (fyziologicky účinných sloučenin, které se podílejí na vzniku zánětu), a tím působí proti bolesti, snižuje horečku a potlačuje záněty.Acidum ascorbicum (vitamin C) podporuje obranyschopnost organismu při chřipce a nachlazení.
Indikace:
Přípravek mohou užívat dospělí při mírných až středně silných bolestech, (např. bolestech hlavy, zubů, svalů, kloubů nebo při menstruačních bolestech), při horečce. Při nachlazení nebo chřipce k symptomatické úlevě od bolesti a horečky.Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek dospělí při zánětlivém kloubním onemocnění. V průběhu horečnatého onemocnění nepodávat dětem a mladistvým do 16 let.
Kontraindikace:
Přípravek se nesmí užívat při:


žaludečních a dvanácterníkových vředech,
zvýšené krvácivosti,
přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou, jiné salicyláty
nebo pomocné látky,
astmatu, který se vyskytl po požití salicylátů, nebo látek s
podobným účinkem, zejména u nesteroidních protizánětlivých
léků, 
kombinaci s metotrexátem při dávce 15 mg týdně či vyšší (Viz.
Interakce), 
v poslední třetině těhotenství
při věku do 16 let a současně probíhajícím horečnatém
onemocnění



Pouze ze zvlášť závažných důvodů a na doporučení lékaře se užívá při přecitlivělosti na jiné protizánětlivé a protirevmatické látky, při současné léčbě látkami snižujícími srážení krve (např. kumarinovými deriváty), při chronických nebo opakujících se žaludečních nebo dvanáctníkových obtížích, při poškození ledvin a při těžkém poškození jater, v první a druhé třetině těhotenství a během kojení (pouze v nízkých dávkách).
Nežádoucí účinky:
Trávicí soustavaBolesti břicha, pálení žáhy, nevolnost, zvracení.Krvácení do žaludku a střev, které může vést k chudokrevnosti z nedostatku železa. Žaludeční a dvanácterníkové vředy a perforace.Byly popsány ojedinělé případy poruchy funkce jater.Centrální nervový systémZávratě, pískání v uších, které obvykle svědčí o předávkování.Cévní soustavaVzhledem k vlivu na krevní srážlivost může být acetylsalicylová kyselina spojována se zvýšeným rizikem krvácení.PřecitlivělostNapř. kopřivka, kožní reakce, anafylaktické reakce, astma.O případném výskytu popsaných nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí je nutné informovat lékaře.
Interakce:
Účinky přípravku Aspirin C a účinky jiných současně podávaných léčiv se mohou vzájemně ovlivňovat. Prosím informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.Kyselina acetylsalicylová ovlivňuje účinek následujících léčivých přípravků:


zvyšuje účinky metotrexátu,
zvyšuje riziko krvácení při současném užití antikoagulancií
(léky snižující krevní srážlivost, např. kumarin, heparin), -
zvyšuje riziko vzniku vředů a krvácení do trávicí soustavy při
užití dalších nesteroidních protizánětlivých léčiv se salicyláty
užívaných ve vyšších dávkách (? 3g denně),
snižuje účinek urikosurik (léky podporující vylučování kyseliny
močové)
zvyšuje obsah digoxinu v krvi,
zvyšuje hypoglykemický efekt u antidiabetik, (např. inzulínu,
sulfonyl- močoviny),
zvyšuje riziko krvácení u trombolytik (léky k rozpouštění
krevních sraženin),
snižuje glomerulární filtraci u současného užití diuretik a ACE
inhibitorů, snížení obsahu salicylátů v krvi při kortikosteroidní
léčbě, 
zvyšuje toxicitu valproové kyseliny,
zvýšené poškození žaludeční a střevní sliznice při užití
alkoholu.



Dávkování:
Dospělí: Jednotlivá dávka 1 až 2 šumivé tablety (400 až 800 mg) může být opakována v intervalech 4-8 hodin.Maximální denní dávka, která nesmí být překročena, je 10 šumivých tablet.Děti: Děti smí užívat kyselinu acetylsalicylivou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.Při podání kyseliny acetylsalicylové dětem v průběhu horečnatého onemocnění hrozí vznik Reyova syndromu (Viz. Upozornění)
Způsob použití:
Šumivou tabletu rozpusťte ve sklenici vody a vypijte. Neužívejte nalačno.
Upozornění:
O vhodnosti současného užívání přípravku Aspirin C s jinými přípravky proti bolesti, zánětu nebo nachlazení se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.Pacienti s astmatem nebo zduřením nosní sliznice (nosní polypy) by se měli před užitím tohoto přípravku poradit s lékařem.Aspirin snižuje shlukování krevních destiček a tím může vést ke zvýšené krvácivosti např. při a po chirurgických zákrocích nebo úrazech.Děti mohou užívat kyselinu acetylsalicylovou pouze po doporučení lékařem. Dávkování vždy určí lékař.U dětí a mladistvých do 16 let s virovým onemocněním (např. chřipka nebo chřipce podobné infekce horních dýchacích cest, plané neštovice) existuje v souvislosti s užíváním kyseliny acetylsalicylové vyšší riziko rozvoje velmi vzácného, život ohrožujícího Reyova syndromu. Příznaky se mohou objevit buď během nemoci nebo (nejčastěji) až ve stádiu rekonvalescence, tj. po odeznění akutních příznaků onemocnění. Může se jednat o: vytrvalé zvracení, průjem, poruchy dýchání (nepravidelné, zrychlené), ztráta energie, únava, ospalost, netečnost, strnulost, pohled ?do prázdna?, nebo naopak podrážděné a agresivní chování, vzrušenost, zmatenost, křeče, delirium. Pokud se u dítěte nebo mladistvého vyskytne kterýkoliv z uvedených příznaků, je třeba neprodleně vyhledat lékaře Jestliže dojde během delšího podávání Aspirin tablet u žen k zjištění těhotenství, je třeba o tom uvědomit lékaře, který rozhodne, jaké je riziko a přínos další léčby. V současné době není známo, zda Aspirin na počátku těhotenství poškozuje vývoj plodu u člověka. U zvířat, pokud se užívají dávky značně překračující maximální doporučené terapeutické dávky, může dojít k potratům, úmrtím plodu nebo k různým druhům malformací.Ve třetím trimestru těhotenství se Aspirin nesmí podávat pro možnost poškození matky i plodu a prodloužení těhotenství.Salicyláty a jejich metabolity přecházejí v malých množstvích do mléka. Protože po krátkodobém použití nebyly pozorovány nepříznivé účinky na kojence, není obvykle nutné přerušit kojení. Avšak při pravidelném užívání vysokých dávek má být kojení přerušeno včas.Přípravek patří do skupiny léků ( nesteroidních antirevmatik), které mohou omezit plodnost u žen. Tento efekt je vratný a zmizí po ukončení terapie. Nicméně nebyla prokázána žádná příčinná souvislost mezi užíváním kyseliny acetylsalicylové a tímto efektem.Bez porady s lékařem se nemají užívat další přípravky obsahující vitamin C. Přípravek obsahuje sodík (467 mg), který je škodlivý pro pacienty s dietou s omezením sodíku.Při léčbě tímto přípravkem nepijte alkoholické nápoje.Bez doporučení lékaře neužívejte déle než 3-5 dní. Nedojde-li ke zmírnění horečky či bolesti do 3 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.Předávkování u starších pacientů a především dětí (terapeutické předávkování nebo časté náhodné předávkování) může mít fatální následky.PŘÍZNAKY PŘEDÁVKOVÁNÍMírné předávkování:Pískání v uších, pocit poškození sluchu, bolest hlavy, závrať a mentální zmatenost jsou pozorovány v případě předávkování a mohou být upraveny snížením dávky.Těžké předávkování:Horečka, zrychlené dýchání, poruchy vědomí,oběhové selhání, výrazný pokles krevního cukru. Při podezření na předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se ihned poraďte s lékařem.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!
Balení: 10, 20 šumivých tablet

Parametry:

VýrobceBayer
Označení2032135
ZnačkaAspirin
Pharmacotherapeuticá skupinaAnalgetiku, antipyretikum, antiflogistikum
VýrobceBAYER BITTERFELD GMBH, GREPPIN
Cesta podáníPerorálně
Léková formaŠumivé tablety a granule
ProPro děti, Pro muže, Pro ženy
Režim výdejeVolně prodejné HVLP
Trápí měchřipka a nachlazení

Popis, fotografie a parametry produktu Aspirin C por.tbl.eff.20 jsou získány z jednotlivých nabídek internetových obchodů. Před zakoupením produktu doporučujeme tyto informace (v konkrétním internetovém obchodě) překontrolovat.

Další nabídky:

Fotografie Coldastop gtt.nas.1x20ml

Coldastop gtt.nas.1x20ml

1 obchod za 195,- Kč

Fotografie Solmucol 200 por.gra.30x200mg-sáč.

Solmucol 200 por.gra.30x200mg-sáč.

1 obchod za 177,- Kč

Fotografie Sinupret por.gtt.sol.1x100ml

Sinupret por.gtt.sol.1x100ml

1 obchod za 207,- Kč