Fotografie Saridon por.tbl.nob.20

Saridon por.tbl.nob.20

Složení: Paracetamolum 250 mg, propyphenazonum 150 mg, coffeinum 50 mg Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, formaldehyd-kasein Indikační… Více...

Cena od: 129 - 134 2 obchody

Porovnat ceny

Vytisknout stránku

Sdílet na Facebooku




Detailní popis:

Složení:
Paracetamolum 250 mg, propyphenazonum 150 mg, coffeinum 50 mg Pomocné látky: Mikrokrystalická celulóza, hydroxypropylmetylcelulóza, kukuřičný škrob, mastek, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý, formaldehyd-kasein
Indikační skupina: Analgetikum-antipyretikum
Charakteristika:
Saridon® je kombinace analgetických a antipyretických léčivých látek s malým množstvím kofeinu. Tyto látky jsou pečlivě vyváženy, aby pomohly od bolestí a snižovaly horečku.
Indikace:
Saridon® pomáhá při bolestech hlavy a zubů, migréně, neuralgiích, revmatických bolestech a při menstruačních obtížích. Tlumí bolest po operačních zákrocích a pomáhá při bolestech a horečce doprovázejících nachlazení a chřipku.
Kontraindikace:
Přecitlivělost na deriváty propyphenazonu, pyrazolinu a paracetamolu.Saridon® nesmíte užívat, jestliže máte vážně poškozena játra nebo ledviny a nebo trpíte chudokrevností.Jste-li těhotná nebo kojíte, neužívejte Saridon® či jiná analgetika bez porady s lékařem.Máte-li astma, trpíte-li chronickým nachlazením nebo chronickou kopřivkou, jste-li přecitlivělý(á) k jiným analgetikům nebo antirevmatickým lékům, měl(a) byste užívat Saridon® pouze po poradě s lékařem. Neužívejte Saridon® současně s alkoholem a při potížích souvisejících s nadměrným užíváním alkoholu.
Nežádoucí účinky:
Příležitostně byly pozorovány alergické reakce (vyrážka na kůži, kopřivka). Jestliže je zpozorujete u sebe, přerušte užívání přípravku Saridon®. U citlivých jedinců byly velice zřídka pozorovány potíže dýchací a oběhového systému. Jestliže zpozorujete takovéto účinky, přerušte užívání a urychleně vyhledejte lékaře.Užíváte-li Saridon®, nebo jiná analgetika obsahující paracetamol dlouhodobě a ve vysokých dávkách, může dojít k poškození nebo k selhání ledvin.
Interakce:
Po dobu užívání přípravku Saridon®, stejně tak jako u ostatních analgetik, nesmí pacient požívat alkohol. Sdělte lékaři nebo lékárníkovi, trpíte-li jinými nemocemi či alergiemi, nebo užíváte-li jiné léky (včetně volně prodejných). Informujte lékaře při předpisu jakýchkoli dalších léků, že užíváte Saridon®.
Dávkování a způsob použití:
Dospělí: jednotlivá dávka 1-2 tabletyMladiství (12-16 let): jednotlivá dávka 1 tabletaV případě potřeby lze užít jednotlivou dávku v průběhu 24 hodin až třikrát. Tablety je třeba zapít dostatečným množstvím vody nebo jiné tekutiny a pokud možno po jídle.Dodržujte dávkování uvedené v této příbalové informaci nebo dávkování doporučené lékařem!Saridon® nemůže být podáván dětem do 12 let.
Upozornění:
Neužívejte vyšší dávku než je uvedena v této příbalové informaci. Stejně jako jiná analgetika nesmíte užívat Saridon® pravidelně delší dobu.Delší dobu užívání může povolit pouze Váš ošetřující lékař.Trpíte-li bolestí nebo máte-li horečku více jak týden, navštivte Vašeho lékaře.Při předávkování nebo požití většího množství přípravku dítětem je nutné poradit se s lékařem.
Uchovávání:
Uchovávejte při teplotě do 30oC.
Varování:
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu!Doba použitelnosti a číslo šarže jsou vyraženy ve sváru blistru.Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení: 10, 20 tablet

Parametry:

VýrobceBayer
Označení1235473
ZnačkaSaridon
Pharmacotherapeuticá skupinaAnalgetika
VýrobceBayer Santé Familiale, Gaillard
Cesta podáníPerorálně
Léková formaTableta
ProPro muže, Pro ženy
Režim výdejeVolně prodejné HVLP
Trápí měbolest hlavy, migréna, bolest kloubů, svalů, šlach, bolest zubů, menstruační bolesti

Popis, fotografie a parametry produktu Saridon por.tbl.nob.20 jsou získány z jednotlivých nabídek internetových obchodů. Před zakoupením produktu doporučujeme tyto informace (v konkrétním internetovém obchodě) překontrolovat.

Další nabídky:

Fotografie Algesal drm.crm.1x50g

Algesal drm.crm.1x50g

1 obchod za 113,- Kč

Fotografie Dicloreum 100 mg supp.10

Dicloreum 100 mg supp.10

1 obchod za 155,- Kč

Fotografie Ibalgin 400 tbl.obd.100x400mg

Ibalgin 400 tbl.obd.100x400mg

1 obchod za 117,- Kč

Fotografie Ibumax 400mg por.tbl.flm.100x400mg

Ibumax 400mg por.tbl.flm.100x400mg

1 obchod za 127,- Kč